بیش از ۱۵۰ نفر جهت فعالیت در رشته کاراته قشم استعدادیابی شدند

[ad_1]

برنامه استعدادیابی کاراته با حضور بیش از ۱۵۰ نفر شرکت کننده در سالن تختی قشم و سالن خلیج فارس درگهان برگزار شد.

رئیس هیات کاراته شهرستان قشم با بیان این خبر گفت : برنامه استعدادیابی کاراته قشم در سال ۹۶ طی دو مرحله و با همکاری اداره آموزش و پرورش و ورزش و جوانان برگزار می شود که مرحله مقدماتی آن جهت غنی سازی اوقات فراغت تابستان و کشف استعدادها در ۱۵ و ۱۶ تیر ماه برگزار شد.

وی افزود : طی دو روز گدشته بیش از ۱۵۰ نفر از دختران و پسران قشم و درگهان در آیتمهای سرعت ، انعطاف پذیری ، استقامت و تعادل استعدادیابی و برای شرکت در رشته کاراته شناسایی شدند که به زودی برای حضور در کلاسهای کاراته سازماندهی خواهند شد.

مجید کیا با انتقاد از بی عدالتی در حمایت و پشتیبانی سازمان منطقه آزاد قشم از ورزشکاران کاراته شهرستان قشم بیان داشت : متاسفانه در سالهای گذشته هزینه های زیادی به یکی از مربیان کاراته قشم توسط منطقه آزاد قشم پرداخت می شود و این در حالی است که دیگر ورزشکاران برای حضور در مسابقات کشوری هیچ گونه حمایتی از سوی این سازمان نداشته اند.

وی ادامه داد : سازمان منطقه آزاد قشم به صورت غیر قانونی اقدام به تشکیل هیئت کاراته تحت عنوان این سازمان نموده است و این در حالی است که هیئت کاراته شهرستان قشم زیر نظر فدراسیون و هیئت کاراته استان هرمزگان و در چندین سبک در دو بخش آقایان و بانوان فعالیت می کند.

رئیس هیئت کاراته شهرستان قشم خاطر نشان کرد : هر گونه فعالیت در رشته کاراته بر اساس قانون باید تحت نظر هیئت شهرستان انجام گیرد چرا که مجوز مربیان ، مسابقات ، شهریه کلاسها و هر گونه شکایت و تخلفی از سوی این مرجع قابل پیگیری است و قانون مرجع دیگری را برای رسیدگی مشخص نکرده است.

توسط بر در این جشنواره هزار و۳۵ شرکت کننده از سن ۶ تا ۱۸ سال با هم به رقابت پرداختند.

استاد پردل رمضانی رییس هیئت کاراته استان نیز که جز میهمانان برنامه استعدادیابی شهرستان قشم بود با تشکر از زحمات هیئت کاراته قشم بیان داشت : هیئت کاراته استان از تمامی برنامه های هیئت کاراته شهرستان قشم حمایت می کند. وی ابراز امیدواری کرد در این برنامه ، استعدادهای خوبی برای شرکت در رشته ورزشی کاراته کشف و در کلاسهای رزمی حضور یابند.

رشته کاراته قشم هم اکنون با حضور بیش از ۳۰۰ کاراته کا و در پنج سبک آزاد و کنترلی در شهرستان قشم فعالیت می نماید.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *