منافقین، مرده هایی متحرک بر روی زمین اند

[ad_1]

امام جمعه موقت شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه شهرستان، مالیات را رمز پویایی اقتصاد و زیربنای اقتصاد مقاومتی برشمرده خواستار توجه جدی به صرفه جویی در مصرف انرژی شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد غلامی در خطبه های نماز جمعه قشم با بیان اینکه تنها ۵۸درصد از منابع مالی کشور از طریق مالیات تامین می گردد، وضع موجود را در مقایسه با کشورهای دارای اقتصاد پویا نامطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: مالیات، زیربنای اقتصاد مقاومتی است و کشوری که با منابع فسیلی اداره شود همانند بدنی است که بجای تولید خون و خون سازی، خون را به آن تزریق می کنند.

وی با تاکید بر قانون مداری در وصول مالیات تصریح کرد: از کارگران و اقشار دارای درآمدهای متوسط و ضعیف در وهله ی نخست و قبل از پرداخت حقوق، هزینه های مالیاتی و بیمه ای کسر می گردد؛ لیکن برخی تجار و سرمایداران کلان به راحتی از پرداخت مالیات فرار می کنند که باید مجدانه پیگیری شود.

امام جمعه موقت قشم کشف کودتای آمریکایی در پایگاه هوایی نوژه در سال ۵۹ را یادآور شد و با تفسیر شعار مرگ بر آمریکا به مرگ بر اندیشه های پلید این کشور، اجلاس اخیر منافقین در پاریس را مورد بحث قرار داده، گفت: منافقین، مرده هایی متحرک بر روی زمین اند که از افراد تاریخ مصرف گذشته بهره می برند و ضروریست دستگاه دیپلماسی کشور اقدامات اخیر را محکوم کند.

حجت الاسلام غلامی توجه به صرفه جویی در مصرف آب و برق را مسئله ای جدی و حیاتی عنوان و ابزار داشت: تعادل در مصرف، از آموزه های اسلامی بوده و زیاده رویی در مصرف آب و برق حرام شرعی است.

غلامی عفاف و حجاب را لازمه ی حیا و غیرت برشمرده، ضمن انتقاد از بی توجهی به دستورات دینی در برخی اماکن، توجه و حساسیت خانواده ها نسبت به هجمه ی تهاجم فرهنگی دشمن را خواستار شد.

وی با اشاره به جنگ ۳۳ روزه اسرائیل با حزب الله، اهداف الهی و مقاومت با ایمان خالص را رمز پیروزی حزب الله عنوان و افزود: این شکست برای اسرائیل درس عبرتی بود که بار دیگر هوس حمله نداشته باشد.

امام جمعه موقت قشم در خطبه نخست حمله ی آسیب های اجتماعی به عقاید و کانون خانواده ها بصورت سازماندهی شده را موجب به صدا در آمدن زنگ خطر اجتماعی خواند و موکد ساخت: اعتیاد پررنگ ترین و اثرگذارترین آسیب اجتماعی است که نابودی خانواده ها را هدف قرار داده و ریشه ی بسیاری از آسیب های دیگر است.

حجت الاسلام غلامی با بیان اینکه تمامی جامعه نسبت به این آسیب ها مسئول اند، مبارزه ی با مواد مخدر و باندهای بین المللی آن را یکی از راه های مقابله با اعتیاد دانست و ادامه داد: خانواده ها از نقش بسیار موثری در ریشه کن سازی اعتیاد برخورداند و می بایست با فراگیری شیوه های تربیتی، الگوسازی، و تقویت معنویت و دینداری در این راستا ایفای نقش کنند.

غلامی افزود: والدین علاوه بر ایجاد فضایی آرام در خانه، باید شرایطی را پدید آورند که محرم اسرار و مورد اعتماد فرزندان واقع شوند.

وی ترد معتادین از خانه را نادرست و موجب بروز آسیب های جبران ناپذیر بعدی خواند و خاطر نشان کرد: همانگونه که فرزندی مبتلا به بیماری قلبی از خانه ترد نشده و برای درمان آن اقدام می شود، در خصوص معتادین نیز باید راه درمان را پیش گرفت چرا که اعتیاد یک بیماری روحی-روانی است.

امام جمعه موقت قشم با بیان اینکه اعتیاد، مغز را بعنوان ستاد فرماندهی و تعقل از بین می برد و موجب عدم سازش زوجین می شود؛ اعتیاد را ریشه ی فروپاشی خانواده ها و از اصلی ترین عوامل طلاق دانست.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *